Sunday, August 07, 2005

Phresh Phish

I recently posted a bug on mozdev about TrustBar. TrustBar is an anti-phishing toolbar that tells you when the current loaded https:// page is using a valid certificate; who verified it; and who it was verified as. This means that when you log into something like eBay or ThinkGeek, you're told that you are indeed logging into them.

What TrustBar will not do is check who a regular http:// page belongs to; validate the action target of a form; or look for cross-domain action. Because of this, sites like PayPal, Amazon, Regions Bank, or Bank of America can raise false alarms of Unprotected log-ins in TrustBar, while indeed submitting to a secure https:// CGI action.

The most vigilant users don't need TrustBar for these sites. They can tell they're being owned by simple factors such as deformed URIs that redirect through Google or by Firefox suddenly not filling in their username and password. As for the others, they'll develop a comfort zone with these sites, accepting that they're secure even though TrustBar false-alarms. During a real attack, they will ignore the alarms, as they're normal.

My bug explains this; details a theoretical attack (which has been outdone; the elaborate javascript tricks I used are unnecessary, evidently); and gives several countermeasures that could be easily implemented by TrustBar 1.0. The author has courteously decided to mark this as INVALID, as he decided that this is not a bug.

More pertainently, he failed to understand that my elaborate javascript mess is not necessary to execute a slick attack like this; he has stated that it would be nice to implement the related countermeasure, but that he can't see how to do it. Other more useful countermeasures were completely ignored.

I have re-explained the danger situations, and how to correct for them with appropriate countermeasures. I also reopened the bug as an enhancement. I urge my readers (if I even have any) to actually read the long post top to bottom, and then post commentary urging the author to consider implementing these countermeasures. These phresh phish need to be skinned alive and I believe it can be done.

3 Comments:

Blogger wow power leveling said...

Why was there no follow on bankruptcy then? The bailout of AIG FP went to (wow power leveling) hedge funds that bound credit swaps on Lehman failing or others betting on rating (wow power leveling) declines. AIG has drained over 100 billion from the government. Which had to go to those who bet on failures and downgrades. Many of whom (power leveling)were hedge funds. I-banks that had offsetting swaps needed the money from the AIG bailout or they would have been caught. Its an (wow powerleveling) insiders game and it takes just a little bit too much time for most people to think (wow gold) through where the AIG 100 billion bailout money went to, hedge funds and players, many of whom hire from the top ranks of DOJ, Fed, Treasury, CAOBO
wow goldwow goldwow goldwow gold CAOBO

9:48 PM  
Blogger office said...

The Tax Return Crack-Up<4>
Realizing he might have dug himself in there,Microsoft Office 2010the general emphasized that Office 2010he had spent some time as a junior Office 2007officer working "very closely Microsoft Officewith the Israeli air force" and that heMicrosoft Office 2007had found that "more cosmopolitan,Office 2007 key liberal version of the Israeli population" Office 2007 downloadto be just chock full Office 2007 Professionalof that sort of "goodwill" necessary Windows 7to give a bunch of land back Microsoft outlook 2010to the Palestinians.

4:03 AM  
Blogger cengiz anic said...

Orjinal Fx15 ile sağlıklı ve bitkisel kilo vermeniz artık hiçte zahmetli değil! Fx 15 in içeriği tamamen bitkisel kökenli karışımlar ile oluşmaktadır. Fx15 sayesinde doğal yönden hiç bir şekilde diyet ve zayıflama uğruna sizi terleticek aletler kullanmadan kilo verebilirsiniz. Sağlığınız için kesinlikle Orjinal fx15 kullanmanızı tavsiye etmekteyiz. Orjinal fx15'in içeriğinde bulunan bitkiler üzüm çekirdeği ekstresi, hücre zarlarını güçlendirir ve hücreleri oksidatif hasardan korur. Bu ürün hakkında olumlu veya olumsuz düşüncelerinizi Fx15 yorumlar sayfasından diğer kullanıcılarımız ile paylaşabilirsiniz. Fx15 kesinlikle bir ilaç değildir. Bu ürünün ilk kez kullanmaya karar verdiyseniz Fx15 kullanımı sayfamızdan, ürünün kullanımı hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz. Zayıflamada en son buluş olan FX15 sizi en hızlı şekilde zayıflatıyor. İnsan ömrünü düşündügümüzde yaklaşık olarak Türkiye de 65 yıl. Bu zaman diliminde her günün ne kadar önemli oldugunu anlayabilirsiniz, fx15 ile zaman kaybı yaşamadan en kısa sürede zayıflıyabilirsiniz. İnternet üzerinde uzun süreli araştırmalarımdan sonra fx15 hakkında insanların neler düşündügünü bulmaya çalıştım. Kullananlar üründen aldıkları verim hakkında çok güzel şeyler yazmışlar bazı yazılar ise neredeyse benimde ürünü kullanmama neden olacaktı. Fakat ben zayıf oldugumdan dolayı kullanamadım. Şimdi zayıflama kararı aldıgınızı varsayıyorum ve zayıflama sihirbazımız fx15 ‘i nereden temin edeceginizi sizlere burada yazacam. fx15 Zayıflama özelliğinin yanında içeriğinde bulunan diğer bitkiler, üzüm çekirdeği ekstresi, hücre zarlarını güçlendirir ve hücreleri oksidatif hasardan korur. Antioksidan alımı sadece hastalıklardan korunmamıza sağlamakla kalmaz, birde erken yaşlanmayı önler, gençleştiricidir ve enerji vericidir. Lotus yaprağı ekstresinin toksinlerden arındırıcı ve lipid düzeyini düşürücü etkisi vardır. Fazla kiloları gidererek sindirim sistemini düzenler. Yapılan araştırmalar ayrıca lotus yapraklarının damarları genişletip tansiyonu düşürdüğünü ispatlamıştır. Yeşil çay antienflamatuar ve hücre yenileyicidir.
* Dolaşımı düzenler.
* Kolestrolü düşürmeye yardımcıdır.
Yeşil çayın cildi sıkılaştırıcı özelliği ile de zayıflama sürecindeki cilt sarkmalarını da önler. FX15 tok tutucu özelliği ile size doğal diyet yaptırır. Özel bi program uygulamanıza gerek yok ama tatlı – hamur işi gibi şeylere dikkat edersek daha iyi olur. Cildi sıkılaştırıcı özelliği ile gözler görülür incelme sağlar. Düzenli kullanıma devam ederek ideal kilonuza gelebilirsiniz. FX15'in bir ilaç olmadığını tekrar belirtmek isteriz. İçeriğindeki üzüm ekstresi sindirimi düzenlediği için mide rahatsızlığı gibi bir şikayetiniz varsa daha da fayda sağlayacaktır. Yüksek tansiyonu düşürücü özelliği vardır. FX15'i ideal kilonuza gelinceye kadar kullanmanızı öneririz. Minimum 60 günlük kullanım önerilir. Daha vermeniz gereken kilolar varsa devam edersiniz. Yediklerinize dikkat etmeniz çok güzel. Ama yerleşik yağların vücuttan atılması gittikçe zorlaşır. O yüzden yağları parçalayıp vücuttan atması için FX15'e devam etmenizi öneririz.. Sürekli bir diyeti bırakıp başkasına mı başlıyorsunuz? Peki buna rağmen değil bir kilo 100 gram bile veremiyor musunuz? O halde size önerimiz diyet kelimesini kesinlikle unutup küçük ayrıntılara özen göstererek fazlalıklarınızdan kurtulmanız. Bir dirhem et bin ayıp örter anlayışının tarihte kaldığını hepimiz biliyoruz. Ama dirhem dirhem vererek mutluluk veren bir bedene sahip olmak çok zor değil. Kilo vermek için 50 farklı değişiklikle formda vücuda bir adım daha yaklaşabilir, sağlıklı ve zayıf olmanın tadına varabilirsiniz. fx15 sayesinde fazla kilo ve yağlarınızdan kurtulabilirsiniz ve gönül rahatlığı ile hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

4:18 PM  

Post a Comment

<< Home